Accessibility Tools

יעוץ ללא עלות 077-79-22-622

בדיקת דירה לפני קניה או בדיקת בית לפני קניה רגע לפני שנכנסים

כאשר מחליטים לרכוש דירה אנו בודקים את השכונה, השכנים, קרבת הדירה למרכז המסחרי ולתחבורה הציבורית, מהם מוסדות החינוך שיש סביבנו וכן הלאה, עד אשר אנו לעתים מזניחים את הבדיקה של הנכס עצמו.

על הרוכשים אין להקל ראש בבדיקת הנכס אותו הם מתכננים לקנות. לעתים בדיקה כזו אף מצילה אותם מעוגמת נפש רבה לו היו רוכשים את הדירה כמו שהיא.
רכישת דירה יד שנייה  שונה מרכישת דירה חדשה מקבלן שכן בדירה חדשה ניתן לפנות לקבלן בדרישה שיתקן את הליקויים שאותרו בדירה, בעוד שברכישת דירה יד שנייה אין לנו למי לפנות בדרישה כזו לאחר שרכשנו את הדירה.

הבדיקה ההנדסית אותם מבצעים המהנדסים המומחים שלנו באמצעות מכשור מתקדם עוזרת לאתר ליקויים שונים העלולים להשפיע על החלטתנו האם לרכוש את הדירה. באפשרותם של המהנדסים לאתר סדקים במבנה, בעיות של נזילות ורטיבויות אף אם הן סמויות, בעיות בטיחותיות וכדומה.
במקרים חריגים כאשר ישנו ליקוי שהיה ידוע למוכר והוא לא הצהיר עליו יוכל הרוכש לעתים לבוא בדרישה לתקנו, אולם במרבית המקרים של רכישת דירה יד שניה, הרוכש קונה את הנכס על שלל יתרונותיו וחסרונותיו, בהם גם ליקויים.
איתור הבעיות כפי שצוין יכול לעזור בקבלת ההחלטה טרם רכישת הדירה ובמקרים אחרים יכול להוות בסיס טוב למו"מ בנוגע למחיר העסקה כאשר ניתן לנכות את עלות התיקונים ממחירו של הנכס.

המעוניינים לקבל מידע נוסף או להזמין שירותי בדק בית, מוזמנים לפנות אל נציגי חברת מבנים

בדיקת בית לפני קניה - מהי כוללת?

  1. בדיקה המבוצעת על ידי מהנדס באמצעות מכשור מתקדם
  2. דו"ח ליקויים הנדסי (קביל בבית משפט) המפרט את הליקוי, מיקומו, עלות תיקונו והתקן עליו הוא נסמך.
  3. יעוץ הנדסי בכל שלב.

לסיכום, אל תקלו ראש בבדיקת טיב המבנה, לעתים בדיקה כזו יכולה לחסוך עוגמת נפש רבה ואף לעזור לכם בקבלת ההחלטה בבואכם לרכוש נכס יד שנייה.

מבנים תמיד תשמח לעמוד לשרותך ולהעמיד לרשותך את מיטב מהנדסינו המומחים בתחום.

במבנים נדאג ללוותך לאורך כל הדרך, החל מהייעוץ הראשוני וכלה בהמשך הדרך אל מול הקבלן ונספק לך את השקט הנפשי והביטחון ברכישה החשובה ביותר בחייך.

מתי עושים בדק בית לדירה חדשה או יד שניה?

קניתם דירה ולא יודעים מתי עושים בדק בית. אנחנו בחברת מבנים בדק בית נדע לסייע לכם בקבלת ההחלטה ולהמליץ לכם על המועד הנכון ביותר הן בדירה חדשה שהעבודה שלכם היא מול הקבלן שמכר ו/או בנה את הדירה שלכם ועד לרכישת דירה יד שניה שבה אתם מתנהלים מול האדם שמוכר לכם. תזמון הבדיקה חשוב כדי להבין את כמות הליקויים וחומרתם ואיתם לגשת לקבלן המבצע עם הדו"ח כדי שיטפל ויתקן את הליקויים בדירה.

בדיקת דירה לפני קניה - צעד הכרחי

במציאות הישראלית, בדיקת דירה לפני קנייה היא צעד הכרחי אם אתם רוצים להבטיח כי תקבלו תמורה הולמת להשקעה. למרבה הצער, הקבלנים לא תמיד עומדים בהבטחותיהם, ואילו מוכרי דירה מיד שנייה אינם עושים מאמצים גדולים כדי לספר לכם על הליקויים בנכס. למעשה, ישראלים רבים גילו מאוחר מדי כי הנכס שרכשו אינו עומד בתקנים, או כולל מפגעים אסתטיים ובטיחותיים הדורשים הוצאות כבדות. מצד שני, ניתן למנוע את המצבים הללו בקלות ובמהירות, באמצעות בדיקת בית לפני קנייה מטעם חברתנו. חברת מבנים ליוותה לאורך השנים לקוחות מגוונים שנזקקו לשירותי בדק בית, והעניקה להם שירות מקצועי ומעטפת מלאה לאור ניסיון עשיר בענף הבנייה.

מה כוללת בדיקת דירה לפני קניה

בין אם מדובר בדירה מיד שנייה או מקבלן, ובין אם בבית, עשויים להתגלות בהם ליקויים מסוגים שונים. על כן, בדיקת דירה לפני קנייה כוללת שורה ארוכה של פעולות המתייחסות לכל מרכיבי המבנה, ובכללם למערכות החשמל והאינסטלציה, לחיפויים וריצוף, איטום ונזילות. כל זאת, בהתאם לתקנים, לחוקים והתקנות המקובלים והנדרשים במדינת ישראל. כל הבדיקות מטעם חברתנו מבוצעות על ידי מהנדסים מוסמכים ומיומנים, אותם בחרנו בקפידה, האמונים על מתן שירות אדיב ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר. עם תום הבדיקות אנו מספקים לקוני הדירה או הבית דו"ח הנדסי מפורט, הכולל תיאור של הליקויים והתקנים שעליהם הם נסמכים. כמו כן, מתואר מיקום הליקוי בדירה, מצורפות תמונות המעידות על מיקומו, וכן מפורטות העלויות הנדרשות לצורך תיקונו. יש לציין כי מדובר בדו"ח הקביל מבחינה משפטית איתו תוכלו לגשת לבית המשפט, ובמידת הצורך אנו גם מפנים את לקוחותינו לעורכי דין המתמחים בתחום ליקויי הבנייה. מעבר לכך, לקוחותינו נהנים מייעוץ הנדסי בכל שלב. כמו כן, יש לציין כי אנו מספקים בדיקות נוספות כגון בדיקות תוך כדי בנייה החל משלב השלד הראשוני ועד לגמר הבניה, בדיקות בגמר תיקונים, בדיקות בתום שנת הבדק, בדיקות לרכוש המשותף וכן הלאה.

מתי כדאי לקיים את הבדיקה?

במידה שמדובר בעסקת יד שנייה, בדיקת בית לפני קנייה מומלץ כמובן לבצע לפני שחותמים על הסכם המכר או על זיכרון דברים. בהקשר זה, חשוב לציין כי זיכרון דברים הינו חוזה משפטי לכל דבר ובעל תוקף כמו של חוזה המכר, כך שלא מומלץ לחתום עליו לפני ביצוע הבדיקות. ובאשר לדירה מקבלן, את הבדיקה ניתן לקיים במעמד הפרוטוקול, לפני קבלת המפתח או לאחר שהדירה כבר נמסרה. על פי חוק, הקבלן מחויב בביצוע התיקונים על חשבונו, וכמו כן החוק מחייבו לסיימם בתוך שנה אחת. יחד עם זאת, עדיף לבצע את הבדיקה עוד לפני הכניסה לדירה, שכן הקבלן עלול להטיל את האחריות לפגמים וליקויים על כתפי הדיירים, ומעבר לכך קל יותר לאתר ליקויים בדירה בעודה ריקה. יתרה מכך, כדאי לקחת בחשבון את זמן התיקונים, כאשר לעתים הקבלן נדרש לפרק ריצוף, לשבור קירות ולעבוד בתוך דירתכם ימים כלילות כך שיהיה לכם נוח יותר אילו זה ייעשה עוד לפני שתיכנסו לגור בדירה.

לקבלת פרטים נוספים

רוצים להבין יותר על התהליך ולקבל הצעת מחיר הוגנת לבדיקת הדירה? צרו קשר ונוכל לשלוח אליכם הצעת מחיר כדי שתדעו כמה יעלה בדק הבית שלכם ואילו דוחות תקבלו להמשך העבודה.

המעוניינים לקבל מידע נוסף או להזמין שירותי בדק בית, מוזמנים לפנות אל נציגי חברת מבנים 

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

שדה אינו תקני