בדיקת קרינה

מהו מקור הקרינה הגדול ביותר בעולם? טוב זה קל, מדובר בקרני השמש החמימות שמקבלות את פנינו כל בוקר. אבל מה לגבי גורמי קרינה אחרים. האם ידעתם שארון החשמל הביתי פולט קרינה? למעשה כל מכשיר חשמלי פולט מידה מסוימת של קרינה אלקטרומגנטית. קרינה זו כאשר היא עולה מעל ערכים מסוימים עלולה לגרום לנזקים שונים שמתבטאים בכאבי ראש, ואפילו התפתחות מחלות קשות.

המודעות הציבורית לנזקים של קרינה אלקטרומגנטית החלה להתעורר בשנים האחרונות בעקבות כתבות שונות ששודרו באמצעי התקשורת השונים. רבים יודעים כיום כי בכל מעבר לדירה חדשה יש לבצע בדיקות קרינה מדוקדקות שיציגו את המצב לאשורו. הקרינה עשויה לנבוע ממקורות רבים ושונים אין דרך למדוד אותה אלא על ידי בודק מוסמך שיעשה שימוש במכשיר שמסוגל לקרוא קרינה.

בדיקת קרינה - הקרינה יכולה לעבור גם דרך קירותאם חשבתם שקירות הבטון אשר מקיפים אתכם יכולים להגן עליכם באופן מלא מהקרינה האלקטרומגנטית אז אתם טועים. הקרינה מסוגלת לעבור גם דרך קירות בטון ולכן לא נוכל לסמוך עליהם שיצילו אותנו.

שני המקורות המסוכנים ביותר לקרינה הם דווקא מתקנים ששייכים לחברת החשמל. קווי מתח גבוה וקווי מתח באופן כללי, ארונות חשמל ושנאים ומתקנים ביתיים שונים שכוללים בין השאר ארונות חשמל במבני מגורים ובמוסדות שונים, מכשירי חשמל כמו מקררים או מחשבים ושנאים שונים. כל אלו נמצאים באופן קבוע מסביבנו ואנו לא תמיד מודעים לכמות הקרינה אשר נפלטת מהם.

איך בוחרים בחברה לבדיקת קרינה בבית או בעסק?


על פי רשויות החוק, מי שאחראי לביצוע הבדיקות הן הרשויות השונות. מה שקורה למעשה בשטח זה שראשי הערים ברב המקרים לא מבצעים את הבדיקות המתאימות בעיקר מתוך חשש שתוצאות הבדיקות יעוררו בהלה ובנוסף מחשש להתעמת עם חברת החשמל. מה שנותר לנו לעשות על מנת לדעת מה המצב הוא להזמין בדיקות קרינה באופן פרטי מחברה אשר מתמחה בכך. ככל שמדובר בבריאות שלנו ושל הילדים שלנו סביר להניח שנעשה הכול על מנת לוודא שהמצב בשליטה.

לעיתים נאלץ לבצע בדיקה לאו דווקא בבית החדש שלנו. מוקד קרינה יכול להיות גם בקרבת גן ילדים או בית ספר. במקרה כזה הסכנה היא גדולה שכן הילדים נמצאים שם כמה שעות בכל יום והחשיפה היא רבה. על מנת למצוא חברה אשר מבצעת
בדיקות כאלו ניתן לבדוק ברשת האינטרנט. מומלץ לפנות רק לחברה ותיקה אשר מעסיקה צוות של מומחים. את הבדיקה כדאי לבצע אחת לכמה חודשים על מנת לוודא שהמצב עדיין בשליטה.


מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות תהליך בדיקת הקרינה?
לתאום פגישה צרו קשר - 04-6332010

בדיקות נוספות המבוצעות ע״י המהנדסים שלנו:
בדיקת בדק בית
בדיקת גז ראדון

                           

                                 שירות לקוחות

                           תמיד לשירותכם!

04-6332010

שם מלא*

טלפון
שדה אינו תקני

דוא"ל*

light

ציוד טכנולוגי
המתקדם ביותר בשוק

אנו במבנים מאמינים כי בדיקה אמינה ואיכותית נגזרת מאיש המקצוע שמבצע אותה ומהציוד המקצועי בו הוא משתמש. על כן החלטנו להיות הטובים ביותר בשניהם.

קרא עוד